Vize
Anasayfa › Vize
 

Hindistan Büyükelçiliği Vize Bölümüne Hoşgeldiniz.

Online Visa

Online Visa application has been introduced by Embassy of India, Ankara with effect from 5th Feb 2013.

All applicants are requested to visit the website  http://indianvisaonline.gov.in/visa/ for applying visas online.

No handwritten visa application would be accepted by the Embassy after 7th Feb 2013.

All visa applicants need to visit the Embassy in person to submit the application and enroll for Biometric.

While filling the application, follow the steps given below

1.    Open the website http://indianvisaonline.gov.in/visa/ and click on the Online Visa Application Registration button given below.

2.    A separate window opens and a Temporary Application ID is provided. You need to fill up all the details online and continue to next pages.

3.    On the last page please upload your recent photo. For details of photo, click on the Photo Requirement button on the left side the home page.

4.    The duly signed physical copy of the application form completed in all respect and submitted successfully, is to be submitted at Embassy of India, Ankara, on the scheduled date of interview along with the requisite supporting documents and fees.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Hindistan'a seyahat edecek tüm yabancılar yerel yasalara tam anlamıyla uymakla yükümlüdür. Yabancı ülke vatandaşlarının, Hindistan'a giriş yaparken geçerli pasaport veya seyahat belgesi (UNI Laissez Faire) taşımaları ve yurt dışındaki Hindistan temsilciliklerinden (Hindistan Büyükelçiliği ya da Hindistan Konsolosluğu) geçerli vize almış olmaları gerekir.

Büyükelçilik, Türk vatandaşlarının veya Türkiye'de uzun süreli ikamet izni bulunan yabancıların (bonafide resident) vize başvurularını bir iş günü içerisinde sonuçlandırır. Ancak Türk vatandaşı değilseniz ya da Türkiye'de uzun süreli oturum izniniz yoksa, vize işlemi başvuru tarihinden sonra en fazla üç iş günü içerisinde sonuçlanır.

Aşağıdaki illerde ikamet edenlerin vize başvurularını İstanbul'daki Hindistan Başkonsolosluğu'na yapmaları rica olunur:

İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Bursa, Yalova, Balıkesir ve çanakkale.

Vize başvurusunda bulunmak isteyenlerin, başvuruformu ile belirtilen şekildebaşvuru yapması gerekmektedir. Resmi başvuru formu Büyükelçilik'te resepsion/vize bölümünden temin edilebilir ya da internet sayfasından indirilebilir. Eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu, vesikalık iki fotoğraf, pasaportun aslı ve ilk 2 sayfasının fotokopisi ile talep edilen diğer belgeler, vize ücreti ödenerek herhangi bir iş gününde ilgili bankoya teslim edilmelidir.

Vize Bölümü Başvuru Kabul Saatleri: 10:00 – 11:30

Pasaport Teslim Saatleri: 17:00 – 17:30

Vize harçları, Büyükelçiliğe peşin ve Amerikan Doları olarak ödenmektedir. (Lütfen başvurunuz esnasında yanınızda tam meblağı bulundurun.) Başvuru formları bu siteden indirilebilir ya da Büyükelçilikteki Konsolosluk bölümünden temin edilebilir. Daha fazla bilgi edinmek veya aklınıza takılan hususları sormak için, "Bize Ulaşın" kısmındaki telefon ve e-posta adresini kullanarak Büyükelçilik ile temas kurabilirsiniz.

 

ücretsiz vizeler diplomatik ya da resmi pasaport hamillerine ve aşağıdaki ülke vatandaşlarına verilmektedir: Afganistan, Arjantin, Bangladeş, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti, Jamaika, Maldivler, Mauritius, Güney Afrika ve Uruguay.

Nepal ve Bhutan vatandaşlarının Hindistan'a seyahat ederken pasaport taşımaları veya vize almaları zorunlu olmamakla birlikte kimliklerini kanıtlayacak belgeleri yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

"Varışta Turist Vizesi"

Hindistan Hükümeti Finlandiya, Japonya, Lüksemburg, Yeni Zelanda ve Singapur vatandaşlarına aşağıda belirtilen koşulları sağlamaları halinde bir sene süreyle "Varışta Turist Vizesi" almaimkânı sağlamıştır:

 1. Adı geçen beş ülkenin vatandaşları, Tek Girişe mahsus olması koşuluyla Delhi, Mumbai, Chennai ve Kolkata Giriş Kapısı'ndaki Göçmenlik Bürosu Görevlisi'nden bir aya kadar geçerli "Varışta Turist Vizesi" alabilirler. Bahsi geçen "Varışta Turist Vizesi", kişinin Hindistan'a ziyareti sırasında istisnai durumlar harici uzatılamaz ve farklı bir vize türüne çevrilemez.
 2. Bu vize Hindistan'a sadece seyahat, tatil, eğlence, arkadaş ya da akraba ziyareti  vb. amaçlı ziyaret edenlere ve bunlar harici başka faaliyette bulunmayanlara verilir.
 3. Bu vizeyi almak için  Hindistan'da ikametgâhınızın ya da mesleki/profesyonel faaliyetinizin olmaması gerekir.
 4. Bu vize en az altı ay geçerliliği olan pasaport sahiplerine ve uyruğu gereği yeniden giriş izni olan başvuru sahiplerine verilir.
 5. Bu vize maddidurumu yeterli olanlara verilir (gidiş-dönüş uçak bileti ve Hindistan'da kalış süresince kişinin tüm masraflarını karşılayabilecek miktarda paraya sahip olduğunu kanıtlaması yeterli olabilir).
 6. Bu vize Hindistan Hükümeti'nce persona non grata (istenmeyen kişi) olmayanlara verilir.
 7. Bu vize imkânı, yukarıda adı geçen ülkelerin vatandaşlarından anne, baba, büyükanne veya büyükbabası  Pakistan'da doğmuş ve kalıcı olarak ikamet etmiş olanlara verilmez. Bu kişiler ilgili Hindistan Büyükelçiliği'nden/Konsolosluğu'ndan uygun türde vize aldıktan sonra Hindistan'ı ziyaret edebilirler.

Varışta Turist Vizesi ücreti

Varışta Turist Vizesi başvurusu için, kişi başına (çocuklar dahil) 60 ABD Doları ya da eş değeri Hindistan Rupisi vize harcı olarak alınacaktır.

Başvurunuzu yaparken aşağıda belirtilen koşulları yerine getirmeniz gerekmektedir:

 1. Pasaport, Hindistan'dan öngörülen ayrılış tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerlilik süresine sahip olmalıdır.
 2. Başvuru formundabelirtildiği şekilde bir fotoğraf yapıştırılmalı ve bir fotoğraf zımbalanmalıdır.
 3. Tüm başvuru formları İngilizce olarak doldurulmalıdır. Lütfen boşlukları eksiksiz doldurun ve cevaplanmamış bölüm bırakmayın.
 4. Her vize başvurusu kendi koşulları çerçevesinde değerlendirilir ve Büyükelçilik yukarıda belirtilen belgelere ek olarak başka belgeler de talep edebilir. Talep edilen belgelerin tümünü ve vize harcını Büyükelçiliğe sunmak, vizenin verileceğini garanti etmez.

Vize türleri şunlardır:

 • Turist Vizesi
 • İş – Ticari amaçlı Vize,
 • Konferans Vizesi,
 • çalışma Vizesi,
 • Transit Vize,
 • öğrenci Vizesi,
 • Giriş Vizesi,
 • Araştırmacı Vizesi,
 • Gazeteci Vizesi,
 • Tedavi amaçlı Vize/ Refakatçi Vizesi,
 • Pakistan Vatandaşları için Vize,
 • Bangladeş Vatandaşları için Vize,
 • çeşitli Bilgiler

Birleşil Krallık Vatandaşları için Viza ücreti

 Visa Fees for UK Nationals


 

Vize Türleri ve Başvuru ücretleri

15.06.2011 itibariyle aşağıda belirtilen vize işlem ücretlerine 3$ (ABD Doları) hizmet bedeli eklenmiştir. 

VİZE TüRLERİ

VİZE BAŞVURU BELGELERİ & GEREKLİ BİLGİLER

üCRETLER

 

Turist Vizesi

 

 

 

 

 

 

 

 

Vize başvuru formu

* 2 adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf

* Pasaport aslı ve fotokopisi

* Otelden rezervasyon teyidi

* Gidiş-dönüş uçak rezervasyon belgesi

* Hindistan ziyaretinizin masraflarını karşılayabilecek durumda olduğunuzu gösteren güncel tarihli banka hesap dökümü/banka cüzdanı veya başka türden belgeler

Not: Müteaddit (çok)girişli turist vizesi ile Hindistan'a yapılan ziyaretler arasında en az iki ay olması gerekmektedir.

43 $ *

(6 aya kadar)

68 $ *

(1 seneye kadar)

Ticari Amaçlı Vize

*  Vize başvuru formu

* 2 adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf

*   Pasaport aslı

* Pasaport fotokopisi ve Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi (İkametgâh Belgesi)ya da Nüfus Cüzdanıfotokopisi

Yabancı ülke vatandaşları için pasaport fotokopisi ve İkamet Tezkeresi gereklidir.

* Hindistan'da ilgili kurumdan/şirketten davetiye

* İşverenden, başvuranın şirketteki pozisyonunu, ziyaretin ne amaçla yapıldığını ve hangi şirketlerin ziyaret edileceğine dair seyahat detaylarını anlatan bir yazı

* Yerel şirketin Ticaret Odası Sicil Kayıt Sureti

* Şirketin Vergi levhasıfotokopisi  ve Şirket evrakları: İmza sirküleri (Beyannamesi), Faaliyet Belgesi, Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi

* Pakistan, Afganistan, Bangladeş, çin, Nijerya, Somali, İran, Irak vatandaşları ve Pakistan kökenli yabancılar, Hindistan İçişleri Bakanlığı'na (MHA) sunulmak üzere Referans Formunu doldurmak zorundadırlar.

 

123 $ *

(1 seneye kadar)

Konferans Vizesi

      * Vize başvuru formu

      * 2 adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf

      * Pasaport aslı

* Pasaport fotokopisi

* Konferans düzenleyen kurumdan davetiye mektubu

* Konferansı düzenleyen kurumun Hindistan İçişleri Bakanlığı (MHA) ve Dışişleri Bakanlığı'dan (MEA) aldığı klirens belgesinin (yetki belgesi)  başvuru sahibine yolladığı fotokopisi

* Yerel sponsordan alınan,kişinin konferansa katılmasında bir sakınca olmadığını gösterir belge (Sakıncasızlık belgesi – No Objection Certificate).(Seyahat,işverene bağlı olmadan, kişinin kendi imkanlarıyla yapılıyorsa bu belgeye gerek yoktur.)

*  Faks çekilecek referans formu: Pakistan, Afganistan, Bangladeş, çin, İran, Irak, Sudan vatandaşları ve Pakistan kökenli yabancılar için Hindistan İçişleri Bakanlığı (MHA) ve Dışişleri Bakanlığı'ndan (MEA) onay alınmadan önce gereklidir.

 

83 $ *

çalışma Vizesi

Vize başvuru formu

* çalışma Vizesi Ek formları  

Ek I&Ek II 

* 2 adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf

* Pasaport aslı

* Pasaport fotokopisi ve Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi (İkametgâh belgesi) ya da Nüfus Cüzdanı fotokopisi

Yabancı ülke vatandaşları için pasaportun ilgili sayfalarınınve İkamet Tezkeresinin fotokopisi gereklidir.

*İşveren kurumun/şirketin Hindistan'da kayıtlı olduğu gösteren belge

* Başvuru sahibinin tasdik edilmiş lisans diploması veya en son bitirdiği öğretim kurumundan alınan mezuniyet belgesi fotokopisi

* Hindistan'daki işveren kurumun/şirketin %1'den fazla yabancı çalışanı olmadığını gösteren belge

* Başvuru sahibi Hindistan'daki işveren kurumdan/şirketten iş onay belgesi/sözleşmesi/taahhüt belgesi almalıdır. (İş onay belgesi/sözleşmesi noterden tasdik ettirilmeli ve de Hindistan Ticaret ve Sanayi Odaları ile Dışişleri Bakanlığı tarafından onaylanmalıdır.)

 

* Afganistan, çin, Pakistan vatandaşları ve Pakistan kökenli yabancılar için faks çekilecek Referans Formu.

103 $ *

(6 aya kadar) 

143 $ *

(1 seneye kadar)

Transit Vize

Vize Başvuru Formu

* 2 adet vesikalık fotoğraf

* Hindistan'dan sonra gidilecek destinasyon için geçerli vize

* Onaylı uçak biletleri

* Başvuru yola çıkış tarihine en erken bir hafta kala yapılmalıdır

* İkamet Tezkeresi fotokopisi (yabancı ülke vatandaşları için)

Not: 15 güne kadar olan tek/çift girişler içindir.

23 $ *

öğrenci Vizesi

Vize başvuru formu

* 2 adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf

* Pasaport aslı

* Pasaport fotokopisi ve Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi (İkametgâh belgesi) ya da Nüfus Cüzdanı fotokopisi

Yabancı ülke vatandaşları için pasaportun ilgili sayfalarının ve İkamet Tezkeresinin fotokopisi gereklidir.

* Güncel tarihli öğrenci belgesi

* Hindistan'daki ilgili eğitim kurumundan kabul belgesi (Bonafide Certificate)

* öğrenci adına açılmış 1500$'lık banka hesap özeti fotokopisi

* Başvuru sahibi 18 yaşını doldurmamış ise ebeveynin pasaport fotokopilerive ebeveynden alınmış izin belgesi (Sakıncasızlık Belgesi - No Objection Certificate)

* T.C. Milli Eğitim Bakanlığı'dan alınan izin belgesi

* Afganistan, Bangladeş, çin, İran, Irak, Pakistan, Sudan vatandaşları ve Pakistan kökenli yabancılar için Referans Formu

* İlgili Büyükelçilik'ten alınmış Nota (Sadece Afrika ülkelerinden gelen öğrenciler için)

* öğrencinin masraflarını üstlenecek Türkiye'deki sponsorunfinansal kaynaklarını belirttiği bir belge/maaş bordrosu (Sadece Afrika ülkelerinden gelen öğrenciler için)

* öğrencinin masraflarını üstlenecek kişinin 2 aylık banka hesap dökümü (Sadece Afrika ülkelerinden gelen öğrenciler için)

73 $ *

Giriş Vizesi

Vize başvuru formu

* 2 adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf

* Pasaport aslı

* Pasaport fotokopisi ve Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi (İkametgâh Belgesi) ya da Nüfus Cüzdanı fotokopisi

Yabancı ülke vatandaşları için pasaport ve İkamet Tezkeresi fotokopisi gereklidir.

* Giriş vizesi için gerekli belgeler

Aşağıdaki koşulları yerine getirenlere Giriş Vizesi verilecektir:

* çalışma, İş, Araştırma Vizesi gibi uzun süreli vizelerle ülkeye gelen yabancı ülke vatandaşının eşi ve bakmakla yükümlü olduğu aile fertlerine, asıl vize sahibinin vize çeşidi ve süresi kadar Giriş Vizesi (turist vizesi değil) verilebilir.

* Hindistan kökenlilere, eşlerine ve bakmakla yükümlü olduğu aile fertlerine, PIO (Person of Indian Origin) statüsündeevlilik belgesi (eşler için) ile doğum belgesi (çocuklar için) temin etmeleri koşulu ileGiriş Vizesi verilebilir.

* (Hint pasaportu taşıyan) Hindistan vatandaşıyla evli yabancı ülke vatandaşlarına veya OCI (Overseas Citizen of India)/PIO (Person of Indian Origin) kart sahibinin eşi ve çocuklarına gerekli belgeleritemin etmeleri koşulu ile Giriş Vizesi verilebilir.

* Diplomatların, diplomatik vize sahibi olmayan aile üyeleri, uygun görüldüğü takdirde Giriş Vizesi ile Hindistan'a girişyapmaları gerekebilir.

* Hindistan'daki bir deniz taşıtına iş ziyareti veya teftiş amacıyla giden denizcilerin bu tür vize alması gerekir.

* Hindistan'a iş eğitimi/stajamaçlı giden yabancı ülke vatandaşlarının bu tür vize alması gerekir.

83 $ *

(6 aya kadar)

123 $ *

(1 seneye kadar)

Araştırma Vizesi

Vize başvuru formu

* 2 adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf

* Pasaport aslı

* Pasaport fotokopisi

* Vize başvurusunda bulunan kişinin,öğrenim gördüğü/araştırmacı olarak istihdam edildiği kurumdan/enstitüden alınan belge

* Başvuru sahibinin,Hindistan'daki ilgili kurumda/enstitüde araştırmacı olarak görevlendirileceğine dair bir belge

* Proforma (araştırma formu) (yedi nüsha) doldurulmalı ve vize başvurusuyla beraber teslim edilmelidir.

83 $ *

(6 aya kadar)

123 $ *

(1 seneye kadar)

Gazeteci Vizesi

Vize başvuru formu

* 2 adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf

* Pasaport aslı

* Pasaport fotokopisi ve Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi (İkametgâh belgesi) ya da Nüfus Cüzdanı fotokopisi

Yabancı ülke vatandaşları için pasaportun ilgili sayfalarının ve İkamet Tezkeresinin fotokopisi gereklidir.

* İşverenden ziyaretin amacını anlatan bir belge

* Gazeteci akreditasyon kart fotokopisi ya da Basın Kimliği

Fotoğrafçılar/Kameramanlar için

- Götürülecek ekipman listesi

Belgesel/Film Yönetmenleri

- Belgeselin içeriğini, ekibini, çekim yapılacak yerleri açıklayan bir belge

83 $ *

(6 aya kadar)

123 $ *

(1 seneye kadar)

Tedavi amaçlı Vize

Vize başvuru formu

* 2 adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf

* Pasaport aslı

* Pasaport fotokopisi ve Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi (İkametgâh belgesi) ya da Nüfus Cüzdanı fotokopisi

Yabancı ülke vatandaşları için pasaportun ilgili sayfalarının ve İkamet Tezkeresinin fotokopisi gereklidir.

* Hindistan'da tanınmış bir hastane/tedavi merkezinden davetiye mektubu

* Vize başvurusunda bulunan kişinin rahatsızlığıyla ilgili Türkiye'deki bir hastaneden aldığı güncel sağlık belgeleri

83 $ *

(6 aya kadar)

123 $ *

(1 seneye kadar)

Refakatçi Vizesi

Vize başvuru formu

* 2 adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf

* Pasaport aslı

* Refakatçinin hasta ile olan ilişkisini gösterir belge

* Tıp alanında uzmanlığı gösteren belgelerin fotokopisi (sağlık görevlilerinin hastaya eşlik etmesi durumunda)

Not: Başvuru sahibinin Hindistan'a varışından itibaren 14 gün içerisinde ilgili Yabancılar Kayıt Ofisi'ne [Foreigners Registration Office (FRO) / Foreigners Regional Registration Office (FRRO)] kayıt olması gerekir.

83 $ *

(6 aya kadar)

123 $ *

(1 seneye kadar)

15.06.2011 itibariyle aşağıda belirtilen vize işlem ücretlerine 3$ (ABD Doları) hizmet bedeli eklenmiştir. 

İndirilecek ilave formlar

 1. çalışma Vizesi Ek formu Ek I
 2. çalışma Vizesi Ek formu Ek II
 3. Araştırma Vizesi için Proforma formu

PAKİSTAN VATANDAŞLARI:

* Pakistan vatandaşları için vize başvuru formu (4 nüsha halinde).

* Faks formu (4 nüsha halinde).

* Dört adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf.

* Geçerli pasaport ve önceki pasaportlar.

* Pasaportun ilgili sayfalarının ve İkamet Tezkeresinin fotokopisi.

* Hindistan'daki kontakların kişiyle ilişkilerini gösteren belge(ler).

* Başka sebepler olması durumunda seyahat amacını gösteren belge(ler).

Hindistan vizesine başvuru yaparken aşağıda belirtilen koşulları yerine getirmeniz gerekmektedir:

* Pasaportun aslı ve ilgili sayfalarının fotokopisi.

* Hindistan'daki kontakların adresleri ve telefon numaraları açıkça belirtilmedilir.

* Hindistan'a giriş ve çıkış noktaları açıkça belirtilmeli ve aynı olmalıdır.

* Pakistan'daki adresiniz ve telefon numaranız.

* Pasaportunuzun 6 ay geçerliliği olmalıdır.

* Pasaportta en az 2 boş vize sayfası olmalıdır.

* 4 adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf.

* Vize başvuru formu büyük harflerle eksiksiz olarak doldurulmalı ve başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.

* Türk hükümeti tarafından verilen oturma izni fotokopisi.

Not:Oturma izni (ikamet tezkeresi)olmayanlara vize verilmez.

AFGANİSTAN VATANDAŞLARI:

* Afganistan vatandaşları için vize başvuru formu (2 nüsha halinde).

* 2 adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf.

* Pasaport aslı.

* Pasaportun ilgili sayfalarının ve İkamet Tezkeresinin fotokopisi.

Hindistan vizesine başvuru yaparken aşağıda belirtilen koşulları yerine getirmeniz gerekmektedir:

* Pasaportun aslı ve ilgili sayfalarının fotokopisi.

* Pasaportunuzun 6 ay geçerliliği olmalıdır.

* Pasaporttaa en az 2 boş vize sayfası olmalıdır.

* 2 adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf.

* Vize başvuru formu büyük harflerle eksiksiz olarak doldurulmalı ve başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.

* Türk hükümeti tarafından verilen oturma izni fotokopisi.

Not: Vize geçerliliği verildiği tarihten itibaren başlar. Her vize başvurusu kendi kriterleri içerisinde değerlendirilir ve Büyükelçilik yukarıda belirtilen belgelere ek olarak başka belgeler de talep edebilir. Talep edilen belgelerin tümünü ve vize harcını Büyükelçiliğe sunmak, vizenin otomatik olarak verileceği anlamına gelmez. Oturma izni olmayanlara vize verilmez.

BANGLADEŞ VATANDAŞLARI:

* Bangladeş vatandaşları için vize başvuru formu (3 nüsha halinde) (Not: Giriş ve çıkış noktaları açıkça belirtilmelidir ve aynı olmalıdır).

* 3 adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf.

* Pasaport aslı.

* Pasaportunilgili sayfalarının ve İkamet Tezkeresinin fotokopisi.

Hindistan vizesine başvuru yaparkenaşağıda belirtilen koşulları yerine getirmeniz gerekmektedir:

* Pasaportun aslı ve ilgili sayfalarının fotokopisi.

* Pasaportunuzun 6 ay geçerliliği olmalıdır.

* Pasaportta en az 2 boş vize sayfası olmalıdır.

* 3 adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf.

* Vize başvuru formu büyük harflerle eksiksiz olarak doldurulmalı ve başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.

* Türk hükümeti tarafından verilen oturma izni fotokopisi.

Not: Vize geçerliliği verildiği tarihten itibaren başlar. Her vize başvurusu kendi kriterleri içerisinde değerlendirilir ve  Büyükelçilik yukarıda belirtilen belgelere ek olarak başka belgeler de talep edebilir.  Talep edilen belgelerin tümünü ve vize harcını Büyükelçiliğe sunmak,  vizenin otomatik olarak verileceği anlamına gelmez. Oturma izni olmayanlara vize verilmez.

 

Diğer ülke Vatandaşları için Bilgiler

15.06.2011 itibariyle aşağıda belirtilen vize işlem ücretlerine 3$ (ABD Doları) hizmet bedeli eklenmiştir.

Uyruk

Detaylar

Vize ücreti/İlave ücretler

TüRKİYE'DE İKAMETİ OLMAYAN YABANCILAR

 

Normal vize ücreti artı 15$  teleks (haberleşme) ücreti

AMERİKAN VATANDAŞLARI

(diplomatik ve hizmet pasaport hamilleri resmi ziyaret yapmaları kaydıyla tüm ücretlerden muaftır; resmi ziyarette bulunmayan hizmet pasaportu hamilleri sadece ek ücretleri öderler.)

 

Normal vize ücreti artı 15$  teleks ücreti ve 20$  hizmet ücreti

JAPONYA VATANDAŞLARI

 

Transit Vize ücreti 1$ ve diğer tüm vize çeşitleri için 8$ artı Türkiye'de oturmayanlar için 15$ teleks (haberleşme) ücreti

çİN HALK CUMHURİYETİ VATANDAŞLARI

Vize, ancak Yeni Delhi'den klirens (izin) geldikten sonra verilecektir. Bunun için en az dört hafta gereklidir.

Normal vize ücreti artı Türkiye'de oturmayanlar için 15$ teleks (haberleşme) ücreti 

RUS VATANDAŞLARI

 

40/-$  hizmet ücreti artı Türkiye'de oturmayanlar için 15$ teleks (haberleşme) ücreti 

ROMANYA VATANDAŞLARI

 

10/-$  hizmet ücreti artı Türkiye'de oturmayanlar için 15$ teleks (haberleşme) ücreti 

üCRETSİZ VİZEYE TABİ DİĞER üLKE VATANDAŞLARI

 

ücretsiz [Türkiye'de oturmayanlardan 15$ teleks (haberleşme) ücreti alınacaktır.]

VİZENİN ESKİ PASAPORTTAN YENİ PASAPORTA AKTARILMASI

 

5$   hizmet ücreti alınacaktır.

çEŞİTLİ BİLGİLER:

Turist vizesi ya da iş vizesiyle yapılan seyahatlerde, vize 6 aydan daha fazla bir süre için geçerli olsa bile, Hindistan'da maksimum kalış süresi 6 aydır.

Vizeler pasaportungeçerlilik süresine bağlı olarak verilir. Vizeler verildiği tarihten itibaren geçelidir.

TURİST VİZESİ İLE İKİ AY İçERİSİNDE HİNDİSTAN'A TEKRAR GİRİŞ YAPMAKONUSUNDA SIKçA SORULAN SORULAR

 • çok girişli turist vizesi ile Hindistan'a yapılan ziyaretler arasında en az iki ay olması gerekmektedir.
 • Turist vizesine sahip yabancılar, Hindistan'a girişlerinden sonra başka yakın ülkelere de seyahat etmek istiyorlar ve Hindistan'ı tamamen terketmeden önce ülkeye tekrar girmek durumundalarsa;detaylı yolculuk programlarını ve ilgili evrakları (bilet rezervasyonları) Hindistan Büyükelçilikleri'ne/Konsoloslukları'na belgelemeleri koşulu ile çift ya da üç girişlik vize alabilirler. Başvuru sahipleri kendi ülkelerinden uzakta iseler, kendilerine en yakın Hindistan Büyükelçilikleri'nden/Konsoloslukları'ndanvize alabilirler
 • ölüm/ailede ciddi hastalık, geri dönüş için uçak bulunamaması gibi acil durumlar dolayısıyla, 2 aylık ara içerisinde ülkeye tekrar giriş yapmak zorunda olan kişilere, gerekli belgeleri Hindistan Büyükelçilikleri'ne/Konsoloslukları'na sunmalarıkoşulu ile izin verilebilir
 • Hindistan Gümrük Kapılarında bulunan Göçmenlik Bürosu yetkilileri, turist vizesi ile Hindistan'a gelen yabancı ülke vatandaşlarına ihtiyaç anında Hindistan Büyükelçilikleri'nden/Konsoloslukları'ndan onay almaksızın detaylı yolculuk programlarını ve ilgili evrakları (bilet rezervasyonları) belgelemeleri koşulu ile çift ya da üç girişlik vize verebilirler 


Site Haritasi